Zahájení sezóny na Karlově Hrádku

Srdečně Vás zveme v sobotu 6. 5. 2023 od 10.00 hodin na Zahájení sezóny na Karlově Hrádku na téma Řeka, les a lov. V 10 hodin bude akce oficiálně zahájena. Představíme Vám plánované činnosti na hrádku a hlavní aktivity během léta a podzimu. V předhradí bude zajištěno občerstvení Pivovarem Hluboká a purkareckými hasiči. Tamtéž si pro návštěvníky připraví zajímavé expozice naši Hluboká v pohybu, Cech Sv. Huberta, NZM Ohrada, voraři a další. Celý den bude otevřeno Muzeum voroplavby v Purkarci a bude možné využít přívoz z Purkarce. Od 11 do 16 hodin bude hrát živá hudba v podání Zlatých Skořápek na pódiu

 

Svatohubertská mše

V neděli 4. 12. 2022 od 14 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Program:

  • 13.30 – Jihočeští trubači – lovecké fanfáry na náměstí a průvod s jelenem
  • 14.00 – 15.00 Svatohubertská mše v kostele sv. Jana Nepomuckého – celebruje otec Tomas van Zavrel
  • 15.00 Jihočeští trubači – na náměstí, občerstvení u Pivovaru Hluboká
 

Loučení s létem aneb středověké Hrád(t)kování

Letní prázdniny ukončíme stylově na Karlově Hrádku ve středověkém duchu. V sobotu 27. srpna 2022 se můžete těšit od 13 do 18 hodin na bohatý program. Čeká nás scénický šerm, šermířská komedie, dobové tance, platnéř, výroba měšce a hod na terč. Mohou Vás zaujmout také ukázky lukostřelby. Občerstvení zajišťují purkarečtí hasiči. Projekt Divadelního spolku Křížžáci “Hrád(t)kování” je podpořen městem Hluboká nad Vltavou a z programové dotace Jihočeského kraje. Více zde: https://www.krizzaci.cz/kalendar-akci/
 

Bárka na Karlově Hrádku

Bárka music Vás zve v pátek 5. 8. 2022 od 20 hodin na koncert v jedinečném prostředí zříceniny Karlova Hrádku. Jde o spojení keltské harfy a violoncella – Ivana Pokorná (Národní divadlo), Pavel Barnáš (SOČR). Vstupenky je možné zakoupit na www.barkamusic.cz. Počet míst k sezení je omezený, doporučujeme vlastní karimatky, židličky, křesílka a jiné sedací instrumenty s sebou.
 

Multižánrové hudební Hrád(t)kování

Zveme Vás na první ročník Multižánrového hudebního Hrád(t)kování na Karlově Hrádku v sobotu 16. července 2022 od 14 do 19 hodin. Můžete se těšit na 4 hudební vystoupení různých hudebních žánrů. Začneme dechovkou v podání B Quintetu a Pavla Vokůrky, který nás letos doprovází během Staropražského večeru na harmoniku. Vystřídá je Tom Vern, nadějný mladý muzikant s vlastní tvorbou v žánru alternative folk. Po něm nastoupí písničkářka Eliška Strejcová s žánrem folk a pop a nakonec kapela Klídek s bluegrassovou muzikou.

Akce proběhla v rámci projektu “Hrád(t)kování” Divadelního spolku Křížžáci a projektu “Kulturní program na Karlově Hrádku” spolku Karlův Hrádek, které byly podpořeny městem Hluboká nad Vltavou a z programové dotace Jihočeského kraje Podpora kultury.
 
 
 

Archeologické léto 2022 koordinované Archeologickými ústavy AV ČR v Praze a v Brně v termínech 25. 6. a 23. 7. 2022 od 14 hodin. Prohlídku bude zajišťovat prof. PdDr. Rudolf Krajíc, CSc z Archeologického ústavu z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Rezervace bude možná na:
https://archeologicky-ustav-av-cr.reservio.com/

Osudová setkání Přemysla Otakara II.

V sobotu 2. července 2022 od 19 hodin Vás zveme na originální divadelní hru ze života pátého krále českého Přemysla Otakara II. v jedinečném prostředí nádvoří Karlova Hrádku v podání Marešovy Divadelní Společnosti. Přemysl Otakar II musí svést tři významné bitvy. Tu u Kressenbrunnu, tu se svojí manželkou i tu s milenkou. Krále Vám představí nejen jako válečníka, budovatele, manžela, ale hlavně jako muže, který musí někdy učinit nečekaná rozhodnutí pro zachování svého rodu. Možná zjistíte, že i před osmi stoletími lidé prožívali strasti života manželského, jako je tomu i dnes.
 
Představení se koná ve spolupráci s Divadelním spolkem Křížžáci v rámci projektu “Hrád(t)kování”, který je podpořen z dotačního programu Jihočeského kraje.
Vstup je zdarma, rezervace není nutná. Občerstvení zajištěno, podsedáčky s sebou.
 

Svatojánské setkání na Hluboké

Zveme Vás na Svatojánské setkání na Hluboké v neděli 15. 5. 2022 od 14 do 17 hodin do Sportcentra Dvořák v přístavu. V 9 hodin proběhne poutní mše svatá v hlubockém kostele a odpoledne bude připraven bohatý program pro celou rodinu.
– tvoření „benátských“ masek – Hluboká v pohybu
– “letní focení” s květinovou dekorací – Milion vůní – květinový ateliér
– projížďky na lodi – SDH Hluboká nad Vltavou
– živá hudba Zlatý skořápky
– občerstvení a pečení buřtů na ohni – Restaurace KUKI
V duchu svatojánských slavností se koná také 1. Svatojánský ples v sobotu 14. 5. 2022 od 20 hodin v Parkhotelu Hluboká nad Vltavou pořádaný hlubockou farností.
 

Zahájení sezóny na Karlově Hrádku

Zveme Vás v sobotu 30. 4. od 10.00 hodin na Zahájení sezóny na Karlově Hrádku na téma Řeka, les a lov. V 10 hodin bude akce oficiálně zahájena, poté bude prezentována realizace projektu “Pořízení mobiliáře na Karlův hrádek – 1. etapa” – pořízení kolostavu, podia a mobilního zastřešení za finančního příspěvku Nadace ČEZ. V předhradí bude zajištěno občerstvení a stánky jednotlivých účastníků (viz příloha), celý den bude otevřeno Muzeum voroplavby v Purkarci, je možné využít přívoz z Purkarce a v rámci akce Lodě na vltavské vodě bude z Hluboké dvakrát během dne vypravena loď se zastávkou na Karlově Hrádku. Od 11 do 16 hodin bude hrát živá hudba na novém podiu.

Svatohubertská mše

V neděli 28. 11. 2021 od 14 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Program:

13.30 – Jihočeští trubači – lovecké fanfáry na náměstí

14.00 – 15.00 Svatohubertská mše v kostele sv. Jana Nepomuckého – celebruje otec Tomas van Zavrel za doprovodu Chrámového sboru z Lišova a Jihočeských trubačů

15.00 Jihočeští trubači – na náměstí, zvěřinový guláš v pivovaru

Poté pokračuje program Andělská Hluboká na náměstí a v 17 hodin se bude rozsvěcovat vánoční strom.

Komentované prohlídky a Kocour Modroočko

Během letních měsíců jsme uspořádali celkem 4 komentované prohlídky pro děti z příměstských táborů. Dvě odpoledne jsme zpestřily program o divadelní představení muzikálového příběhu Kocour Modroočko. Hlavními interprety byli mladí členové Divadelního spolku Křížžáci a hosté ze souboru Komorní studio České Budějovice v dramatizaci a režii Jiřího Untermüllera podle knižní předlohy Josefe Koláře a hudebního zpracování Marka Ebena. Představení byla podpořena Jihočeským krajem v rámci projektu “Kulturní program na Karlově Hrádku”.

Září na Karlově Hrádku patří archeologům

V rámci archeologického výzkumu, který proběhne ve dnech 6. – 17. září 2021, připravil Archeologický ústav FF Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pro své studenty i pro širokou veřejnost cyklus přednášek o nových archeologických výzkumech a dne 16. 9. 2021 se ve 14.00 hod. uskuteční „Den otevřených dveří“ s prohlídkou výsledků výzkumu přímo v terénu. Již nyní se terén na nádvoří připravuje pro archeologický výzkum, proto dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu v tomto prostoru. Do označeného prostoru bude vstup zakázán.

Program na červenec a srpen
12. 6. 2021 Zahájení sezóny na Karlově Hrádku
Spolek Karlův Hrádek Vás srdečně zve na akci Zahájení sezóny na Karlově hrádku v sobotu 12. června 2021. Čeká Vás bohatý program v jedinečném prostředí karlovské památky, tentokrát věnovaný lovu a lesnictví. Začínáme v 9.30 modlitbou u kříže sv. Erasma s Otcem Tomasem van Zavrelem v předhradí. V 10 hodin slavnostně přivítáme zástupce města a partnery projektu oživení Karlova hrádku, abychom posléze otevřeli nově zrekonstruovaný mostek a symbolicky celou letošní hlubockou sezónu. Během celého dne představí svou činnost organizace jako Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství NZM Ohrada, Lesy ČR – LS Hluboká, Cech Sv. Huberta z Novohradska a Hluboká v pohybu. V přehradí budou po celou dobu akce připravena stanoviště, kde si mohou děti i dospělí zábavnou a naučnou formou rozšířit své znalosti z oborů lesnictví, myslivosti, ochrany přírody, přežití a pohybu v přírodě. Nebude chybět také živá muzika,občerstvení, opékání špekáčků a dobré hlubocké pivo. Těšíme se na vás, ať už dorazíte pěšky, na kole nebo po vodě! Jindřich Soukal předseda spolku Karlův Hrádek z.s.
30. 5. 2020 Otevření sezóny na Karlově Hrádku
Soubor “Já to jsem” zahraje své představení pro nejmenší v kouzelném prostředí Karlova Hrádku. Plakát ke stažení
30. 5. 2020 Otevření sezóny na Karlově Hrádku
Přijďte symbolicky otevřít letní sezónu na Karlově Hrádku a posedět u ohně při poslechu příjemné muziky. 14:00 oficiální přivítání starostou města Hluboká nad Vltavou a předsedou spolku Karlův Hrádek z. s. 15:00 živá hudba Program pro děti, výstava o Karlovu Hrádku, občerstvení zajištěno. Těšíme se na setkání
28. 6. 2020 Pouť na Karlův Hrádek
V 16.30 hodin se společně vydáme na pouť ke Karlovu Hrádku, kde otec Tomas van Zavrel požehná novému kříži a promluví o jeho symbolice. Sraz na rozcestí na kopci za Purkarcem, kde se schází na polní cestu k hrádku. Galerie Plakát ke stažení