Svatohubertská mše

V neděli 28. 11. 2021 od 14 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Program:

13.30 – Jihočeští trubači – lovecké fanfáry na náměstí

14.00 – 15.00 Svatohubertská mše v kostele sv. Jana Nepomuckého – celebruje otec Tomas van Zavrel za doprovodu Chrámového sboru z Lišova a Jihočeských trubačů

15.00 Jihočeští trubači – na náměstí, zvěřinový guláš v pivovaru

Poté pokračuje program Andělská Hluboká na náměstí a v 17 hodin se bude rozsvěcovat vánoční strom.

Komentované prohlídky a Kocour Modroočko

Během letních měsíců jsme uspořádali celkem 4 komentované prohlídky pro děti z příměstských táborů. Dvě odpoledne jsme zpestřily program o divadelní představení muzikálového příběhu Kocour Modroočko. Hlavními interprety byli mladí členové Divadelního spolku Křížžáci a hosté ze souboru Komorní studio České Budějovice v dramatizaci a režii Jiřího Untermüllera podle knižní předlohy Josefe Koláře a hudebního zpracování Marka Ebena. Představení byla podpořena Jihočeským krajem v rámci projektu “Kulturní program na Karlově Hrádku”.

Září na Karlově Hrádku patří archeologům

V rámci archeologického výzkumu, který proběhne ve dnech 6. – 17. září 2021, připravil Archeologický ústav FF Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pro své studenty i pro širokou veřejnost cyklus přednášek o nových archeologických výzkumech a dne 16. 9. 2021 se ve 14.00 hod. uskuteční „Den otevřených dveří“ s prohlídkou výsledků výzkumu přímo v terénu. Již nyní se terén na nádvoří připravuje pro archeologický výzkum, proto dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu v tomto prostoru. Do označeného prostoru bude vstup zakázán.

Program na červenec a srpen

12. 6. 2021 Zahájení sezóny na Karlově Hrádku

Spolek Karlův Hrádek Vás srdečně zve na akci Zahájení sezóny na Karlově hrádku v sobotu 12. června 2021. Čeká Vás bohatý program v jedinečném prostředí karlovské památky, tentokrát věnovaný lovu a lesnictví. Začínáme v 9.30 modlitbou u kříže sv. Erasma s Otcem Tomasem van Zavrelem v předhradí. V 10 hodin slavnostně přivítáme zástupce města a partnery projektu oživení Karlova hrádku, abychom posléze otevřeli nově zrekonstruovaný mostek a symbolicky celou letošní hlubockou sezónu. Během celého dne představí svou činnost organizace jako Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství NZM Ohrada, Lesy ČR – LS Hluboká, Cech Sv. Huberta z Novohradska a Hluboká v pohybu. V přehradí budou po celou dobu akce připravena stanoviště, kde si mohou děti i dospělí zábavnou a naučnou formou rozšířit své znalosti z oborů lesnictví, myslivosti, ochrany přírody, přežití a pohybu v přírodě. Nebude chybět také živá muzika,občerstvení, opékání špekáčků a dobré hlubocké pivo.

Těšíme se na vás, ať už dorazíte pěšky, na kole nebo po vodě!

Jindřich Soukal předseda spolku Karlův Hrádek z.s.

30. 5. 2020 Otevření sezóny na Karlově Hrádku

Soubor “Já to jsem” zahraje své představení pro nejmenší v kouzelném prostředí Karlova Hrádku.
Plakát ke stažení

30. 5. 2020 Otevření sezóny na Karlově Hrádku

Přijďte symbolicky otevřít letní sezónu na Karlově Hrádku a posedět u ohně při poslechu příjemné muziky.
14:00 oficiální přivítání starostou města Hluboká nad Vltavou a předsedou spolku Karlův Hrádek z. s.
15:00 živá hudba
Program pro děti, výstava o Karlovu Hrádku, občerstvení zajištěno.
Těšíme se na setkání

28. 6. 2020 Pouť na Karlův Hrádek

V 16.30 hodin se společně vydáme na pouť ke Karlovu Hrádku, kde otec Tomas van Zavrel požehná novému kříži a promluví o jeho symbolice. Sraz na rozcestí na kopci za Purkarcem, kde se schází na polní cestu k hrádku. Galerie
Plakát ke stažení